Nowość !!!
Najnowsza książka Wojciecha Marka Darskiego


,,Mazury od środka, bedeker dla przyjaciół” to rewelacyjna książka Wojciecha Darskiego o Mazurach środkowo-wschodnich; szczególny przewodnik, jakiego jeszcze nie było. To 216 stron z ponad 300 fotografiami autora, który prowadzi czytelnika po szczególnych zakątkach Mazur w sposób literacki a nie przewodnikowy.  Książka doskonała na prezent.

,,Mazury od środka” do kupienia w księgarniach woj. warmińsko-mazurskiego, w informacjach turystycznych na terenie Mazur środkowych i wschodnich lub (w cenie 33 zł – oprawa miękka, 38 zł – oprawa twarda) dostępne w biurze wydawcy – Wydawnictwo Mazurskie, 11-500 Giżycko, ul. Wyzwolenia 2/310, tel. 087 428 46 44 a także za zaliczeniem pocztowym – cena 33 lub 38 zł + koszt wysyłki.
Zamówienia: poczta@otomazury.pl.

,,W tym wypadku nie wystarczy napisać, że to bardzo dobry przewodnik dla turystów. Choć zawiera wiele pożytecznych informacji, ciekawostek, starych i bardziej współczesnych legend. Bedeker Wojciecha Marka Darskiego przekazuje dużo więcej – kawałek mazurskiego uroku, coś, co w nawiedzanym latem przez turystów regionie coraz trudniej odnaleźć. To faktycznie ,,bedeker dla przyjaciół”, bo autor, przekazując książkę czytelnikowi, obdarza go wielkim zaufaniem. Zdradza sekrety, dzieli się swoimi opiniami i pokazuje, jak patrzeć na jeziora, lasy, wsie i miasteczka, żeby dostrzec w nich coś więcej niż miejsce letniego wypoczynku. To przewodnik dla turystów, którym nie wystarcza ładna pogoda na plaży i zaliczanie obowiązkowych punktów zwiedzania. (...)”                                                                    

  Magda Brzezińska
,,Gazeta Wyborcza”, 15 czerwca 2009,,(...) Kiedy po upadku ZSSR granica przebiegająca tuż za Pasternakiem przestała być przez Rosjan surowo strzeżona, dzieci bezrobotnych pegeerowców z Pasternaka dogadały się w celach biznesowych z dziećmi z rosyjskiego Kryłowa. W zarosłym podmokłym lasem pasie granicznym po rosyjskiej stronie roiło się od ślimaków winniczków. Rosyjskie dzieci je zbierały i przerzucały do Polski, a dzieciaki z Pasternaka zanosiły do skupu, po czym połowę zysku zamieniały w kantorze na dolary i odpalały rosyjskim wspólnikom. Polscy pogranicznicy mieli prawdziwy kłopot (...)
fragment rozdziału ,,Pruskie koniki polskie"